wtorek, 23 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Polski rząd chce ułatwić przyjazd do pracy obywatelom Ukrainy
Фото: facebook.com/BeataSzydlo
Фото: facebook.com/BeataSzydlo

Polski rząd chce ułatwić przyjazd do pracy obywatelom Ukrainy

Share Button

Polska planuje wprowadzić zmiany w polityce migracyjnej, które mają uprościć procedury otrzymania pozwolenia na pracę i stały pobyt w Polsce. Oferta ma być skierowana przede wszystkim do młodych i wykwalifikowanych pracowników – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Nowa polityka ma być zorientowana przede wszystkim na obywateli Ukrainy i powinna stać się efektywnym rozwiązaniem wobec polskich problemów demograficznych. Tym samym, polityka migracyjna stała się częścią strategii rozwoju ekonomicznego, a jej celem ma być uzupełnienie braków na rynkach pracy.

Głównymi założeniami opracowywanej strategii ma być zapraszanie młodych, wykwalifikowanych imigrantów (przede wszystkim chodzi o osoby do 35 roku życia), odpowiadanie na realne potrzeby rynku pracy (mają być opracowywane tzw. „mapy potrzeb”) oraz usprawnienie kwestii związanych z legalizacją pobytu pracowników i ich rodzin.

Ułatwienia mają dotyczyć również procedur otrzymywania obywatelstwa oraz możliwości podejmowania nauki czy pracy przez dzieci imigrantów. Nie jest wykluczone, że osoby te będą objęte również programem 500+.

Aktualnie, w Polsce przebywa około 1 miliona obywateli Ukrainy podejmujących pracę lub naukę.

Na podstawie: money.pl gazetaprawna.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. gov.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky przybył z wizytą do Warszawy

Polska i Ukraina podpisały umowę o współpracy w sferze bezpieczeństwa „Cały wolny świat to przyznaje, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.