niedziela, 26 marzec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Olbrzymie zainteresowanie pociągiem Przemyśl-Kijów
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Olbrzymie zainteresowanie pociągiem Przemyśl-Kijów

Share Button

W ciągu trzech tygdoni, które minęły od uruchomienia pociągu Przemyśl-Lwów-Kijów zanotowano niezwykle wysokie zainteresowanie podróżnych korzystaniem z tego połączenia.

Duża liczba pasażerów, zwłaszcza w okresie tuż po świętach Bożego Narodzenia na Ukrainie (tj. w dniach 9-10 stycznia br.) spowodowała problemy z zakupem biletów na pociąg oraz nawet kilkusetosobowe i kilkugodzinne kolejki do kas biletowych na dworcu w Przemyślu. Podróżni są zainteresowani zakupem zarówno biletów do Lwowa i Kijowa, ale również na pociągi PKP odjeżdżające z Przemyśla w kierunku Krakowa i Wrocławia.

„Sytuacja powinna się poprawić od 16 stycznia, gdy wdrożymy wspólnie z ukraińskimi kolegami rozwiązanie, który pozwoli sprzedawać bilety bez wypisywania ich ręcznie, jak to ma miejsce, w trybie doraźnym, obecnie. Sytuacja sprzed kilku dni związana była z zakończeniem świąt u naszych wschodnich sąsiadów, stąd ruch w Przemyślu był większy” – powiedziała Marta Ziemska, rzecznik PKP Intercity dla portalu Rynek-kolejowy.pl

Bilety na pociąg z Przemyśla do Lwowa i Kijowa można kupić we wszystkich kasach międzynarodowych w Polsce.

Uruchomione 23 grudnia 2016 roku połączenie jest obsługiwane przez ukraińskie składy Hyundai-Rotem. Podróż do Lwowa trwa około dwóch godzin, a do Kijowa – niecałe siedem.

Na podstawie: rynek-kolejowy.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydent USA w Kijowie: wojna Putina zmierza do porażki

20 lutego 2023 prezydent USA Joe Biden pojawił się z niezapowiedzianą wizytą w stolicy Ukrainy. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.