środa, 1 grudzień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Amerykańscy senatorzy domagają się ostrzejszych sankcji dla Rosji
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Amerykańscy senatorzy domagają się ostrzejszych sankcji dla Rosji

Share Button

Republikańscy senatorzy John McCain i Lindsay Graham oraz reprezentująca Partię Demokratyczną Amy Klobuchar podczas wizyty na Ukrainie zwrócili się z apelem do amerykańskiej administracji o wdrożenie bardziej dotkliwych sankcji wobec Rosji w związku z jej działaniami na Ukrainie.

Po zakończeniu wizyty na Ukrainie senatorzy udali się do Gruzji, gdzie podczas konferencji prasowej głos zabrał senator Lindsay Graham. „Mamy nadzieję uczynić rok 2017 rokiem odpowiedzialności za zbrodnie. Czas zatrzymać Władimira Putina, nastał czas dla nowych sankcji, które uderzą w niego osobiście, jak również w sektor bankowy i energetyczny” – powiedział amerykański polityk.

Amerykańscy senatorowie przebywali z wizytą na Ukrainie w dniach 30-31 grudnia. Spotkali się m.in. z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, jak również odwiedzili pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w okolicach Mariupola.

Podczas pobytu w Gruzji senatorowie wezmą udział w spotkaniu poświęconym relacjom Gruzja-NATO. Spotkają się także z przedstawicielami władz Gruzji, w tym prezydentem i premierem.

Na podstawie: radiosvoboda.org

Share Button

Czytaj również

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Operacja Silne Wsparcie. Fot. Wojska Obrony Terytorialnej.

Rosja i jej wielka gra – wymiar militarny

Działania Federacji Rosyjskiej wobec krajów Europy Środkowo i Wschodniej, realizowane w celu ugruntowania swoich wpływów, …

2 comments

  1. Chcę jedynie dodać, że w ciągu następnych 6-8 miesięcy wszystko będzie już jasne. Jeśli USA i UE zniosą sankcje nałożone na Rosję to pora pakować walizki.

  2. To brzmi jak łabędzi śpiew przed egzekucją. Jeśli Trump rozpocznie globalną wojnę gospodarczą z Chinami to będzie musiał zapewnić sobie przynajmniej neutralność Rosji. Rosja dla USA nie stanowi żadnego zagrożenia ani gospodarczego ani militarnego a Chiny tak. Aby wygrać wojnę globalną z Chinami, USA poświęci takich lokalnych sojuszników jak Ukraina czy może i Polska. Podobnie jak poświęcili już kilka razy swoich sojuszników np Kurdów. Rosja również woli postawić na USA z obawy przed potęgą Chin. Wtedy będzie po Ukrainie a być może i po Polsce. Takie artykuły jak ten pisany „ku pokrzepieniu serc” świadczą o tym, że władze na Ukrainie bardzo się takiego sojuszu Rosja – USA obawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.