środa, 30 listopad, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Na Ukrainie odbyły się kolejne testy pocisków rakietowych
Fot. facebook.com/oleksandr.turchynov
Fot. facebook.com/oleksandr.turchynov

Na Ukrainie odbyły się kolejne testy pocisków rakietowych

Share Button

Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły kolejne testy pocisków rakietowych w ramach programu „Wilcha/Olcha” – poinformował przewodniczący Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, Ołeksandr Turczynow.

Według informacji przekazanych przez szefa RNBO kolejne teksty zakończyły się sukcesem i trafieniami pocisków w cele. „Inaczej, niż ich rosyjskie odpowiedniki, ukraińskie pociski posiadają elektroniczne systemy naprowadzania i mogą dzięki temu trafiać w cele z większą dokładnością, co udowodniły dotychczasowe testy” – powiedział Turczynow.

Pociski o kalibrze 300 mm, odpalane z wyrzutni identycznych z rosyjskimi zestawami „Smiercz”, mają mieć zasięg do 300 km. Docelowo, nowe zestawy mają zostać umieszczone na ukraińskich podwoziach produkowanych przez firmę „KrAZ” – jak na razie próbne odpalenia realizowane są z poradzieckich pojazdów MAZ-543M, będących standardowym podwoziem dla zestawów rakietowych 9K58 „Smiercz”.

Na podstawie: defence-blog.com,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

One comment

  1. Polska powinna kupić od Ukrainy licencję na te rakiety ale tylko pod warunkiem ich całkowitej produkcji w Polsce. Ukraińcom by się to opłaciło bo na pewno potrzebują sporo kasy na wojnę a w razie czego mogli by się w części zamienne zaopatrywać u nas. Dla Polski byłby to bardzo duży skok technologiczny a w przypadku zajęcia Ukrainy przez Rosję, dalej moglibyśmy je produkować i rozwijać. W przeciwnym razie taki zakup nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.