sobota, 9 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Steinmeier: na razie wybory na Donbasie nie są możliwe
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Steinmeier: na razie wybory na Donbasie nie są możliwe

Share Button

Według ministra spraw zagranicznych Niemiec, Franka-Waltera Steinmeiera, sytuacja na Donbasie wyklucza możliwość przeprowadzenia wyborów do władz lokalnych.

„Na razie nie można mówić o istnieniu warunków dla przeprowadzenia wyborów, ale to nie oznacza, że nie powinniśmy pracować nad ich stworzeniem” – powiedział szef MSZ Niemiec podczas wystąpienia na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Dodał, że w działania dla osiągnięcia tego celu powinny być zaangażowane wszystkie zainteresowane strony.

Steinmeier podkreślił, że nie ma alternatywy dla porozumień z Mińska i że należy rozmawiać o wdrożeniu pakietu zmian politycznych, które zostały w nich zapisane.

O pogorszeniu sytuacji na Donbasie w rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji, Francois Hollandem wspomniał także prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko.

W ciągu ostatniej doby doszło do ponad 30 ostrzał pozycji sił ukraińskich przez prorosyjskich bojowników. W związku z tym po raz kolejny odroczono wycofanie wojsk, m.in. z odcinka wokół Stanicy Ługańskiej.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. sejm.gov.pl

Nowy marszałek Sejmu przeprowadził rozmowę z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

Rozmowa szymona Hołowni i Rusłana Stefanczuka odbyła się za pośrednictwem Interetu. „To co stało się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.