środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / 19 października odbędzie się spotkanie szefów państw w formacie normandzkim
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

19 października odbędzie się spotkanie szefów państw w formacie normandzkim

Share Button

Spotkanie Angeli Merkel, Francois Hollande’a, Petra Poroszenko i (najprawdopodobniej) Władimira Putina odbędzie się w Berlinie. Ustalenia te są efektem telefonicznych rozmów pomiędzy przywódcami zainteresowanych państw.

Głównym tematem rozmów w Berlinie ma być skłonienie Rosji do wykonania postanowień porozumień z Mińska. Jak na razie nie ma jednak stuprocentowej pewności, czy prezydent FR pojawi się w Berlinie, jako że sekretarz prezydenta FR, Dmitrij Pieskow stwierdził podczas rozmów, że „do 19 października zostało mało czasu, ale prace trwają”.

Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na zasadność wypracowania wspólnego stanowiska UE i Ukrainy wobec zaplanowanego na 20-21 października br. szczytu Rady Europejskiej w Brukseli podczas którego zostaną omówione założenia strategii działań wobec Rosji.

Wiadomo, że przed spotkaniem w pełnym składzie mają odbyć się także trójstronne rozmowy pomiędzy przywódcami Ukrainy, Niemiec i Francji.

Poprzednie spotkanie w formacie normandzkim miało miejsce w maju br.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.