poniedziałek, 20 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Sztab ATO: trzech zabitych żołnierzy na Donbasie
Fot. defense-ua.com
Fot. defense-ua.com

Sztab ATO: trzech zabitych żołnierzy na Donbasie

Share Button

W ciągu ostatniej doby w strefie ATO zginęło trzech ukraińskich żołnierzy, a jeden został ranny – poinformował rzecznik ds. ATO, płk Andrij Łysenko.

Według strony ukraińskiej, prorosyjscy separatyści nadal ostrzeliwują pozycje sił ATO, w tym z wykorzystaniem broni zabronionej wcześniejszymi porozumieniami (m.in. z użyciem moździerzy o kalibrze 120mm). W ciągu ostatniej doby liczba takich ostrzałów wyniosła 30.

Ponadto, zarejestrowano kolejne dostawy uzbrojenia na terytorium Donbasu: w tym m.in. co najmniej dwa działa samobieżne, trzy wozy BMP oraz dwa pojazdy ciężarowe, jak również materiały pędne i amunicję.

Tymczasem przedstawiciele misji OBWE pracującej na Donbasie stwierdzili, że nie ma tam rosyjskich wojsk. „Widzimy jednak obecność sprzętu wojskowego z zewnątrz czy dostawy paliwa, które także skądś przyjechało. W regionie obecni są również zagraniczni wojskowi (…) ci żołnierze zaprzeczają, że mają związki z Federacją Rosyjską” – powiedział w Kijowie szef misji OBWE, Lamberto Zannier.

Na podstawie: pravda.com.ua, ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. politico.com/getty images

Ukraina może otrzymać od USA system „Żelazna Kopuła”

Według informacji przedstawionych przez portal politico.com, Stany Zjednoczone rozważają dostarczenie Ukrainie systemu „Żelazna Kopuła”, jaki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.