sobota, 25 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Utrudnienia na granicy z okupowanym Krymem
Fot. dpsu.gov.ua
Fot. dpsu.gov.ua

Utrudnienia na granicy z okupowanym Krymem

Share Button

W godzinach porannych 7 sierpnia rosyjskie siły bezpieczeństwa zamknęły przejścia graniczne pomiędzy Ukrainą, a tymczasowo okupowanym Krymem. Wstrzymano zarówno ruch pieszych jak i wszelkich pojazdów.

Ruch częściowo wznowiono o godzinie 14.30 czasu lokalnego, ale tylko dla osób, które chcą wjechać na Półwysep. Jedynie na punkcie granicznym „Honczar” ruch odbywa się w obu kierunkach.

W godzinach przedpołudniowych zaobserwowano także loty rosyjskich śmigłowców wojskowych wzdłuż granicy z tymczasowo okupowanym Krymem oraz ruch oddziałów wojskowych FR w kierunku granicy (w tym m.in. wyrzutni pocisków GRAD). Ponadto, na samym Półwyspie, a także na przeprawie promowej w Kerczu pojawiły się posterunki sił bezpieczeństwa. Działania te mogą mieć związem z poszukiwaniem rzekomych dywersantów, którzy według jednej z wersji strony rosyjskiej mieli przeniknąc na Półwysep z terytorium Ukrainy.

Równocześnie w stan gotowości postawiono „siły zbrojne” separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej, co ma związek z wczorajszym zamachem na lidera ŁNR, Igora Płotnickiego.

Na podstawie: ukrinform.ua, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.