niedziela, 26 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina wzmacnia oddziały wojskowe na granicy z okupowanym Krymem
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Ukraina wzmacnia oddziały wojskowe na granicy z okupowanym Krymem

Share Button

Wobec koncentracji sił rosyjskiej armii przy granicy z obwodem chersońskim, także strona ukraińska zwiększa swoją obecność w tym obszarze. Według lokalnych mediów w rejonie Geniczeska pojawiły się transporty z ciężką bronią, a także żołnierze uzbrojeni w broń przeciwpancerną.

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego, aktywność sił rosyjskich ma związek z trwającą rotacją oddziałów, w tym obecnych na Półwyspie rosyjskich jednostek powietrznodesantowych. Niepokój budzi jednak zwiększona aktywność prorosyjskich separatystów na Donbasie (także większa częstotliwość lotów zwiadowczych z wykorzystaniem samolotów bezzałogowych) jak również informacje o zwiększaniu liczby żołnierzy rosyjskich na okupowanym Donbasie.

Na połowę sierpnia zaplanowano największe od dwóch lat ćwiczenia armii rosyjskiej przy granicy z Ukrainą, w tym także na samym Krymie oraz w Naddniestrzu.

Nadal mają miejsce ograniczenia w funkcjonowaniu punktów granicznych na granicy z Półwyspem. Na samym Krymie kolejny dzień trwa operacja „poszukiwania dywersantów”, co powoduje kolejki m.in. na przeprawie w Cieśninie Kerczeńsiej.

Na podstawie: zn.ua, pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.