niedziela, 28 Listopad, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Nowa ambasador USA w Kijowie rozpoczęła pracę
Фото: US Embassy Yerevan Armenia / Flickr
Фото: US Embassy Yerevan Armenia / Flickr

Nowa ambasador USA w Kijowie rozpoczęła pracę

Share Button

23 sierpnia nowo mianowana ambasador USA na Ukrianie Mary Jovanovich złożyła listy uwierzytylniające w Ministerwie Spraw Zagranicznych Ukrainy i tym samym rozpoczęła pracę jako kierownik placówki dyplomatycznej.

Jovanovich zadeklarowała, że będzie działać na rzecz nadania nowego wymiaru relacjom ukraińsko-amerykańskim, a także na rzecz kontynuowania współpracy na rzecz wspierania integralności terytorialnej i kontynuowania reform.

Prezydent USA wyznaczył Mary Jovanovich na stanowisko ambasadora w maju br. Zastąpi na tym stanowisku Geoffrey’a Payetta, który pełnił funkcję od 2013 roku.

Nowa ambasador przedstawiła się mieszkańcom Ukrainy za pośrednictwem filmu, umieszczonego na kanale ambasady USA w serwisie Youtube.com, gdzie opowiedziała m.in. o swoich wcześniejszych doświadczeniach z pracy na Ukrainie.

Mary Jovanovich ukończyła Uniwersytet Princeton. Jest dyplomatą od 1986 roku. Pracowała na stanowisku asystenta sekretarza stanu ds. relacji z krajami Skandynawii, Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej. Była ambasadorem w Armenii (2008-11) i w Kirgistanie (2005-2008). W latach 2001-2004 była zastępcą ambasadora USA w Kijowie. Pracowała również w ambasadach w Moskwie, Londynie, Ottawie i Mogadiszu.

Na podstawie: mfa.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mvs.gov.ua

Szef MSZ Ukrainy: nie ma żadnego kryzysu migracyjnego na Białorusi

Według Dmytro Kuleby Rosja jest odpowiedzialna za działania hybrydowe z wykorzystaniem gazu, uchodźców i propagandy. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.