czwartek, 19 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / MSW Ukrainy zablokowało procesję Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego
Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

MSW Ukrainy zablokowało procesję Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego

Share Button

Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował o zatrzymaniu procesji wiernych Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego w Kijowie.

„Siłami Policji i Gwardii Narodowej zatrzymano marsz procesji ulicami Kijowa. Bezpieczeństwo obywateli musi być ważniejsze, niż obrzędy religijne” – napisał Arsen Awakow.

Zatrzymanie procesji ma związek z zagrożeniem terrorystycznym i możliwymi prowokacjami wokół trwającego od kilku tygodni marszu. Zdaniem MSW istniało zagrożenia napaści na wiernych podczas obrzędów w Kijowie. W okolicach trasy znaleziono m.in. miny oraz granaty, które mogły posłużyć do ataku na procesję.

Do działań w zakresie zapewnienia porządku publicznego podczas wydarzeń religijnych związanych z rocznicą chrztu Rusi Kijowskiej skierowano łącznie 4500 funkcjonariuszy MSW. Kulminacyjny punkt obchodów w centrum Kijowa planowany jest na 27 lipca.

Wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego utrzymuje się nie tylko na Ukrainie ale również w krajach UE: we Francji i Niemczech doszło w ostatnich dniach do kilku poważnych ataków terrorystycznych.

Na podstawie: pravda.com.ua, mvs.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Szef MSZ Ukrainy: potrzebujemy rakiet i samolotów

Dmytro Kuleba stwierdził, że sytuacja z dostawami broni poprawiła się, ale Ukraina nadal potrzebuje niektórych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.