wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Sekretarz stanu Watykanu odwiedził Lwów
Андрій Садовий і П’єтро Паролін. Фото POLUKR.net, автор - Андрій Поліковський
Андрій Садовий і П’єтро Паролін. Фото POLUKR.net, автор - Андрій Поліковський

Sekretarz stanu Watykanu odwiedził Lwów

Share Button

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin przybył z wizytą do Lwowa, gdzie m.in. odwiedził katedrę łacińską oraz spotkał się z merem Lwowa, Andrijem Sadowym.

Podczas spotkania watykański sekretarz stanu i mer Lwowa rozmawiali na temat sytuacji na Ukrainie, wojnie na Donbasie oraz możliwości wizyty na Ukrainie papierza Franciszka, jak również o relacjach pomiędzy kościołami katolickim i prawosławnym.

„Wizyta na Ukrainie jest świadectwem pomocy i wsparcia dla ludzi, którzy ucierpieli w tej wojnie. To znak solidarności (…) dlatego trzeba pokazać światu jaka jest sytuacja na Ukrainie. Potrzebna jest modlitwa i rozwiązanie tej sytuacji” – powiedział Pietro Parolin. „Myślę, że ta wizyta pozwoli na zapoznanie się z aktualną sytuacją (…) można wiele robić, ale bez Bożej łaski nic nie da się zrobić” – powiedział z kolei mer Lwowa.

Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

Sekretarz stanu spotkał się wcześniej również z prezydentem Ukrainy, Petro Porosznką. W planach wizyty Pietro Parolina jest także udział w mszy św. w Cerkwi Św. Jura, spotkania ze studentami Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu i seminarzystami, a także wizyta na miejscu budowy kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Na podstawie: city-adm.lviv.ua, president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.