wtorek, 5 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Polscy instruktorzy będą szkolić ukraińskich zwiadowców
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Polscy instruktorzy będą szkolić ukraińskich zwiadowców

Share Button

Podczas konferencji prasowej w Brukseli szef sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktor Mużenko poinformował o planie włączenia grupy polskich instruktorów do szkolenia żołnierzy ukraińskich jednostek rozpoznawczych.

„W czasie spotkania z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego rozmwialiśmy m.in. o wysłaniu instruktorów, którzy będą przygotowywać naszych żołnierzy pododdziałów zwiadowczych” – powiedział Mużenko. Decyzja w tej sprawie została już podjęta, aktualnie są rozwiązywane kwestie formalne związane z przyjazdem polskich żołnierzy na Ukrainę.

Ćwiczenia mają rozpocząć się 10 czerwca na poligonie w Jaworowie koło Lwowa. Ich program ma obejmować przygotowanie personelu ukraińskich jednostek zwiadowczych szczebla kompanii i batalionu, m.in. w zakresie działań rozpoznawczych na szczeblu kompanii i organizacji pracy sztabu batalionu.

Wiktor Mużenko poinformował również o zaostrzeniu sytuacji na Donbasie, jednak w ocenie strony ukraińskiej jak na razie nie ma sygnałów o tworzeniu przez przeciwnika ugrupowań, które mogłyby posłużyć do poważniejszej ofensywy.

Na podstawie: zsu-info.com, SG SZU Ukrainy

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.