poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Aleksander Orłow zwolniony z więzienia
Фото: facebook.com/ic.kostenko
Фото: facebook.com/ic.kostenko

Aleksander Orłow zwolniony z więzienia

Share Button

Po pięciu latach przetrzymywania w areszcie śledczym w Odessie Aleksander Orłow wyszedł na wolność.

„Przez pięć lat strona polska – przedstawiciele organizacji obywatelskich, posłowie, pracownicy MSZ, Kancelarii Prezydenta i inni próbowali skłonić władze ukraińskie do działań w sprawie Orłowa, a kwestia ta wpływała na relacje obu krajów” – napisał na facebooku ukraiński deputowany Pawło Kostenko.

Aleksander Orłow jest obywatelem polski, członkiem Związku Dzienniakrzy Ukrainy, a także redaktorem gazety internetowej www.gazetanabat.narod.ru. Zajmował się m.in. działalnością na rzecz ochrony porządku prawnego i śledztwami dziennikarskimi, które miały pokazywać nadużycia popełniane przez przedstawicieli władz (m.in. prokuratury, SBU, MSW Ukrainy) w czasie rządów Partii Regionów i Wiktora Janukowycza. Został aresztowany w 2011 roku w związku z opisaniem sprawy przemytu samochodów z Europy na Ukrainę, w którym mieli brać udział pracownicy struktur MSW Ukrainy w Odessie.

Na podstawie: facebook.com/ic.kostenko, tema.in.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.