środa, 21 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Międzynarodowe warsztaty z żołnierzami Armii Stanów Zjędnoczonych w Wielonarodowej Brygadzie LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Międzynarodowe warsztaty z żołnierzami Armii Stanów Zjędnoczonych w Wielonarodowej Brygadzie LITPOLUKRBRIG

Share Button

18 kwietnia. LUBLIN, Polska. Dowódca Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG Generał Adam Joks przywitał zespół instruktorów amerykańskich z 80 i z 92 Batalionu Civil Affairs – specjalizujący się w działaniach cywilno – wojskowych. Specjaliści z Civil Affirs Team będą prowadzić tygodniowe warsztaty skupiające się na technikach i metodach prowadzenia operacji współpracy cywilno–wojskowej (CIMIC).

CA_2

„Doceniamy tą wyjątkową okazję do przekazania naszych doświadczeń żołnierzom z Litwy, Polski i Ukrainy. Jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania warsztatu organizacyjnego” – komentował kapitan Denis Greenberg, dowódca zespołu CAT z Teksasu. „Spodziewamy się że uczestnicy szkolenia aktywnie zaangażują się w zajęcia. Jesteśmy pewni że ten tydzień będzie owocny dla wszystkich żołnierzy dowództwa LITPOLUKRBRIG” – dodał.

CA_4

„To zaszczyt dla nas odbywać szkolenie z naszymi partnerami z USA, wyrażamy szacunek dla wiedzy i osiągnięć Civil Affairs, szczególnie, iż mieliśmy okazję współpracować na misji w Iraku czy w Afganistanie. Takie szkolenia pogłębią i zintensyfikują naszą współpracę” – dodał mjr Tomasz Pędzik organizator warsztatów, szef sekcji działan niekinetycznych sztabu LITPOLUKRBRIG.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Odbyło się kolejne spotkanie grupy Ramstein

Według ministra obrony Ukrainy, Kijów może liczyć na kolejne dostawy uzbrojenia. Według Rustema Umerowa, SZ …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.