wtorek, 18 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG weźmie udział w czterostronnym ćwiczeniu MAPLE ARCH-2016
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG weźmie udział w czterostronnym ćwiczeniu MAPLE ARCH-2016

Share Button
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

8 kwietnia. LUBLIN, Polska – Przedstawiciele Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej z Lublina uczestniczyli w konferencji planistycznej przed ćwiczeniem MAPLE ARCH 2016, która odbyła się we Lwowie, na Ukrainie.

W trakcie tygodnia prac oficerowie i podoficerowie Sił Zbrojnych Kanady, Litwy, Polski i Ukrainy koordynowali kwestie związane ze szkoleniem, które zostanie przeprowadzone tego roku w Międzynarodowym Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa we Lwowie na Ukrainie.

MA-16 (4)

Jak powiedział przedstawiciel LITPOLUKRBRIG ppłk Andrii Kikhtan, podstawowe cele ćwiczenia skoncentrują się na szkoleniu Dowództwa jednostek afiliowanych do wielonarodowej brygady. „Uważne i jakościowe planowanie prowadzi do sukcesu ćwiczenia i całości naszego szkolenia, w szerszym ujęciu. Jasno określamy niezbędne wymagania MAPLE ARCH aby rozwiązać kwestię koordynowania działań” – podkreślił ppłk Andrii Kikhtan.

Należy zauważyć, że scenariusz tegorocznego ćwiczenia jest oparty o bieżące doświadczenia toczących konfliktów. Prowadzenie ćwiczeń w ramach MAPLE ARCH jest ważnym krokiem w zdobyciu zdolności operacyjnych przez Brygadę Litewsko-Polsko-Ukraińską.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.ru

Ukraiński wywiad: Rosja może szykować prowokacje by uzasadnić agresję

Według Głównego Zarządu Wywiadu MO Ukrainy, Rosja przygotowuje prowokacje przeciwko swoim własnym żołnierzom, aby w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.