sobota, 23 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Krzysztof Szczerski: Europa nie może zamykać drzwi przed Ukrainą
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Krzysztof Szczerski: Europa nie może zamykać drzwi przed Ukrainą

Share Button
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

W Warszawie odbyło się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. Przewodniczyli u sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz zastępca szefa Administracji Prezydenta Ukrainy, Konstantyn Jelisejew.

Podczas obrad porusznono m.in. kwestie związane z aktualnymi problemami bezpieczeństwa w regionie, w tym zwłaszcza z trwającym konfliktem w Donbasie.

„Mówiliśmy o tym, dlatego, że to, co jest najważniejsze w wymiarze międzynarodowym to kwestia wojny i pokoju. (…) Na Ukrainie mamy dziś do czynienia z agresją sąsiada, który łamie prawo międzynarodowe. Nie ma pokoju bez gwarancji pokoju i przywrócenia ładu międzynarodowego” – powiedział Krzysztof Szczerski. Rozmawiano także na temat możliwości przeprowadzenia obrad Rady NATO-Ukraina podczas zaplanowanego na lipiec br. szczytu NATO w Warszawie.

„Polska jest adwokatem zbliżenia Ukrainy do UE. Chcemy, aby Ukraina została objęta reżimem bezwizowym. Europa nie może zamykać swoich drzwi przed Ukrainą” – powiedział Krzysztof Szczerski.

„Byłem pod wrażeniem atmosfery naszego spotkania, która była nadzwyczajnie otwarta, rodzinna braterska, bez zbędnej dyplomacji” – stwierdził z kolei Konstantyn Jelisejew.

Na podstawie: telewizjarepublika.pl, prezydent.pl,

Share Button

Czytaj również

Pocisk zestawu Neptun / Fot. Defence Express

Ukraińska armia atakuje kolejne cele na Krymie

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach na dwa kolejne okręty na Morzu Czarnym oraz na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.