piątek, 20 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Samopomoc opuszcza koalicję rządzącą
фото: samopomich.ua

Samopomoc opuszcza koalicję rządzącą

Share Button
Fot. samopomich.ua
Fot. samopomich.ua

Uczestnicy zjazdu partii „Samopomoc” podjęli decyzję o opuszczeniu koalicji rządzącej w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Zgdonie z przyjętym na spotkaniu członków partii dokumentem, uznano za niemożliwe dalsze przebywanie w koalicji z siłami politycznymi, które są uczestnikami „przewrotu oligarchicznego”. Bezpośrednim powodem decyzji miały być wydarzenia z 16 lutego, które miały świadczyć o istnieniu porozumienia pomiędzy oligarchami a rządzącymi państwem.

„Stało się oczywistym istnienie sojuszu, do jakiego weszła część frakcji BPP, Frontu Ludowego i Partii Regionów, będącej pod kontrolą oligarchów. Ta sytuacja jest zamachem na ustrój państwa i spowodowała rozpad koalicji „Europejska Ukraina”, co jest tym bardziej cynicznym, że odbyło się w przeddzień rocznicy tragicznych wydarzeń na Majdanie” – napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie deputowani „Samopomocy” zapowiedzieli wsparcie tych projektów rządu i prezydenta, które będą sprzyjać zwiększeniu poziomu obronności państwa, integracji europejskej i wzrostowi dobrobytu społeczeństwa.

Dzień wcześniej koalicję opuściła partia „Batkiwszczyna”.

Na podstawie: samopomich.ua, iportal.rada.gov.ua, facebook.com/O.Liashko

Share Button

Czytaj również

Fot. Reuters

Obrońcy huty Azowstal zostali ewakuowani na tereny tymczasowo okupowane przez Kreml – Prokurator Generalny Rosji chce ich osądzenia

Kolejna trudna noc dla Ukrainy. Ukraińskich wojskowych, którzy bronili huty Azowstal w Mariupolu, wywieziono z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.