sobota, 25 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Partia UKROP domaga się zakazania działań partii Zmiana na Ukrainie
Fot. ssu.gov.ua
Fot. ssu.gov.ua

Partia UKROP domaga się zakazania działań partii Zmiana na Ukrainie

Share Button
sbu_logo
Fot. ssu.gov.ua

Przedstawiciele ukraińskiej partii politycznej UKROP domagają się reakcji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w związku z działalnością członków prorosyjskiej partii „Zmiana” w czasie wyborów do władz lokalnych.

„Działania w Krzywym Rogu prorosyjskich prowokatorów z partii typu neonazistowskiego „Zmiana” powodowały napięcia społeczne podczas wyborów i uniemożliwiały realizowanie prawa wyborczego” – napisano na strone internetowej UKROP-u. Zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym jest to przestępstwo z artykułu 157 (przeszkody w realizowaniu prawa wyborczego).

Aktywiści „Zmiany” mieli pojawić się w mieście na zaproszenie kandydata Bloku Opozycyjnego, Ołeksandra Wiłkuła i po uzgodnieniach z przedstawicielami rosyjskiej FSB mieli pojawić się na Ukrainie, gdzie prowadzili działania przeciwko demokratycznym kandydatom.

Partia „Zmiana” opowiada się za rewizją polityki zagranicznej Polski i popiera działania Władimira Putina. Jej aktywiści byli obecni m.in. na Krymie w czasie jego aneksji oraz w Donbasie, gdzie wspierali działania separatystów. Podczas „referendum” na Krymie w marcu 2014 roku jednym z obserwatorów z krajów zachodnich był lider partii, Mateusz Piskorski.

Na podstawie: ukrop.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.