środa, 24 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Informacyjny Opór donosi: Prowokacje na potrzeby rosyjskich mediów i kolejna fala mobilizacji DRL
Fot. sprotyv.info
Fot. sprotyv.info

Informacyjny Opór donosi: Prowokacje na potrzeby rosyjskich mediów i kolejna fala mobilizacji DRL

Share Button
Fot. sprotyv.info
Fot. sprotyv.info

W ciągu minionego weekendu (17-18.10.2015) oddziały wojsk rosyjsko-terrorystycznych niejednokrotnie czyniły próby sprowokowania sił ATO do otwarcia ognia odwetowego.

Między innymi, w okolicach miejscowości Pisky odnotowano ostrzał, przeprowadzony przez bojówkarzy z automatycznej broni strzeleckiej, wykorzystano dla ostrzału także granatnik automatyczny AGS-17.

Prowokacje bojówkarzy miały miejsce również w okolicach miejscowości Szumy, Szyrokyne oraz na wschód od miejscowości Zajcewe. Prowokacje przeprowadzano według tego samego scenariusza: do zarośli na pasie „ziemi niczyjej” przedostawały się grupy piechoty przeciwnika i rozpoczynały chaotyczny ostrzał. Ogień prowadzono bądź w kierunku pozycji sił ATO, bądź wzdłuż linii frontu. W każdym z wypadków, w oczekiwaniu na otwarcie ognia odwetowego przez oddziały ukraińskie. W strefie przeprowadzenia prowokacji znajdowali się przedstawiciele środków masowego przekazu Federacji Rosyjskiej oraz/lub miejscowi „dziennikarze”.

Manewrowanie na pierwszej linii grup piechoty bojówkarzy (często posiadających na swoim uzbrojeniu, oprócz regulaminowej broni strzeleckiej, również granatniki automatyczne AGS-17 oraz moździerze o kalibrze 82 mm) zauważono w Pietrowskim rejonie miasta Donieck, na odcinku pomiędzy miejscowościami Szyrokyne i Sachanka, w okolicach miejscowości Holmiwśkyj i Rozsadky, w okolicach przyczółku w Switłodarze, na północny wschód od miejscowości Perwomajsk, oraz w okolicach miejscowości Krymske, Szczastia i Stanycia Łuhanśka.

Otrzymano informację o dotarciu od razu do kilku „centrum szkoleniowych” „1-ego korpusu armijnego (KA) DRL” tak zwanego „młodego poboru” (lokalnych mieszkańców, „powołanych” do służby w szeregach „armii DRL-u”). Poborowi dowożeni są grupami po 30-40 osób. Ogółem, według ocen grupy IO, w wyniku wszystkich „akcji mobilizacyjnych” w „DRL-u” w ramach „jesiennej kampanii” (wliczając poborowych i zwerbowanych) „pod broń” stanęło około 3500 osób uzupełnienia (jak już informowała grupa IO, wcześniej w „DRL-u” poinformowano o „powołaniu do służby” 5000 osób).

Częściowe „przeorientowanie” przez FR swej agresji militarnej z Donbasu na Syrię wywołało wśród dowództwa formacji bojówkarzy „DRL-u” rozpowszechnienie pogłosek o zaprzestaniu przez stronę rosyjską zabezpieczania terrorystów sprzętem bojowym i uzbrojeniem. W trakcie przeprowadzanych konsultacji i narad przywódcy „DRL-u” potwierdzają, że rzeczywiście maja miejsce przerwy w dostawach, jednak są one zjawiskiem przejściowym.

Artykuł ukazał się na łamach portalu Wschodnik.pl

 

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.