czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy

Share Button

W nocy z 21 na 22 marca rosyjska armia wystrzeliła ok. 150 pocisków różnych typów.

Ukraińska armia zanotowała w swojej przestrzeni powietrznej ok. 90 pocisków rakietowych różnych typów oraz ok. 60 dronów Szahed-131/136. 92 Cele zostały zestrzelone, w tym 55 dronów oraz 35 pocisków Ch-101. W wyniku ataku zginęło co najmniej 5 osób, a kilkanaście zostało rannych.

W wyniku ataku miały miejsce trafienia w obiekty infrastruktury krytycznej m.in. obwodach kirowohradzkim, lwowskim, winnickim, zaporoskim, charkowskim i dniprowskim. Kilka trafień wokół Charkowa doprowadziła do wstrzymania dostaw energii elektrycznej do większości miasta. Z kolei w Zaporożu trafiona została elektrownia wodna na Dnieprze, co spowodowało poważne uszkodzenia i konieczność wstrzymania pracy. „Elektrownia HES-2 jest w krtycznym stanie i nie wiadomo, czy będzie mogła dalej pracować” – powiedział szef Ukrhydroenergo, Ihor Syrota.

Wobec problemów z dostawami prądu i zbyt małej mocy w całym systemie, Ukraina włączyła w swój system energetyczny pomoc z Polski, Rumunii i Słowacji.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …