poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Rosyjska flota opuszcza bazy na Krymie
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Rosyjska flota opuszcza bazy na Krymie

Share Button

Prezydent Ukrainy zapowiedział dalsze działania przeciwko rosyjskim okrętom na Morzu Czarnym.

Według Zelenskieg, rosyjska flota ucieka z Krymu, ale Ukraina będzie nadal atakować jednostki Floty Czarnomorskiej w bazach w Rosji i Abchazji. Według niego, rosyjska flota nie jest w stanie prowadzi działań w zachodniej części Morza Czarnego. „Niedawno usłyszeliśmy o stworzeniu nowej bazy rosyjskiej floty w Gruzji, na okupowanym terytorium, a więc maksymalnie daleko dla ukraińskich rakiet i dronów morskich. Ale i tak ich tam dosięgniemy” – powiedział Zelensky podczas obrad parlamentarzystów Platformy Krymskiej.

Władze w Tbilisi nazwały stworzenie bazy rosyjskiej marynarki wojennej na terytorium Abchazji poważnym naruszeniem swojej suwerenności i integralności terytorialnej oraz prowokacją mającą na celu legitymizowanie okupacji.

Ponadto, prezydent Ukrainy poinformował o trwających przygotowaniach na rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną. Dodał, że w tym roku Ukraina ma zamiar nie tylko bronić się, ale również przeprowadzać własne ataki na rosyjskie cele w odpowiedzi na uderzenia na cele infrastrukturalne.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …