środa, 21 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińska armia zajmuje kolejne rosyjskie pozycje
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Ukraińska armia zajmuje kolejne rosyjskie pozycje

Share Button

Sztab Generalny SZ Ukrainy ogłosił zajęcie kolejnych rosyjskich umocnień w pobliżu Nowoprokopiwki na kierunku zaporoskim.

Ukraińskie siły kontynuują działania kontrofensywne na południe od zajętego niedawno Robotyne. Trwa tam umacnianie zajętych pozycji oraz są prowadzone działania artylerii, zarówno mające na celu niszczenie rosyjskiej obrony jak i walkę kontrbateryjną z rosyjską artylerią. Według oświadczeń SG Ukrainy, rosyjskie kontrataki na tym odcinku, mające na celu odzyskanie utraconych pozycji, nie przyniosły rezultatów.

Równolegle trwają działania zaczepne na kierunku Bachmutu, są odpierane rosyjskie kontrataki. Również rosyjskie działania ofensywne na kierunku Kupiańskim nie przynoszą sukcesów stronie rosyjskiej.

„Krytycznym jest utrzymanie wydajności logistyki” – uważa ppłk Maciej Korowaj, oficer WP i ekspert ds. wojskowych. W jego ocenie, choć armia rosyjska nadal jest w stanie utrzymywać swoje pozycje, to zaczyna brakować jej ludzi, a ukraińskie działania wpływają negatywnie na zdolności zaopatrywania jednostek prowadzących działania na froncie. Sytuacja ta wymusza na stronie rosyjskiej wprowadzanie do walki kolejnych odwodów, w tym niedawno 76 Dywizji Powietrznodesantowej.

Na podstawie: pravda.com.ua, msn.com.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Odbyło się kolejne spotkanie grupy Ramstein

Według ministra obrony Ukrainy, Kijów może liczyć na kolejne dostawy uzbrojenia. Według Rustema Umerowa, SZ …