czwartek, 7 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina otrzyma dodatkowy sprzęt wojskowy z USA
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Ukraina otrzyma dodatkowy sprzęt wojskowy z USA

Share Button

Strona amerykańska zadeklarowała dostawy kolejnego sprzętu wojskowego w związku ze stratami w czasie ukraińskiej kontrofensywy.

Dostawy mają objąć nieznaną jak na razie liczbę bojowych wozów piechoty M2 Bradley oraz transporterów opancerzonych Stryker. Do SZ Ukrainy mają trafić także kolejne wyrzutnie HIMARS oraz prawdopodobnie kolejne systemy przeciwlotnicze NASAMS.

Dalszą aktywizację dostaw uzbrojenia dla Ukrainy zapowiedział także prezydent Francji, Emmanuel Macron, podczas konferencji prasowej po spotkaniu z kanclerzem Niemiec i prezydentem RP.

W ciągu ostatniej doby siły ukraińskie prowadzące działania kontrofensywne w obwodzie zaporoskim zanotowały postępy rzędu 0,5-1km w kierunku Berdiańska. W tym rejonie nadal trwają ciężkie walki. W ich trakcie został zlikwidowany rosyjski dowódca wysokiej rangi, generał-major Siergieh Goriaczew.

W nocy z 12 na 13 czerwca 2023 miał również miejsce kolejny atak rakietowy, którego celem były Kijów i Krzywy Róg. W wyniku uderzenia rakiety w budynek mieszkalny w Krzywym Rogu zginęło co najmniej 6 osób.

Na podstawie: pravda.com.ua, mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydenci Polski i Ukrainy przeprowadzili rozmowę telefoniczną z okazji święta 11 listopada

Prezydent Ukrainy złożył Polsce i Polakom życzenia z okazji Dnia Niepodległości „Jestem wdzięczny za to, …