poniedziałek, 10 luty, 2025
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińska armia odparła 30 szturmów na Donbasie
Fot. mil.in.ua/SZU
Fot. mil.in.ua/SZU

Ukraińska armia odparła 30 szturmów na Donbasie

Share Button

W sobotę, 8 października 2022 siły ukraińskie odparły łącznie ok. 30 ataków na swoje pozycje na odcinkach bachmuckim i awdijewskim.

„Sytuacja na odcinku bachmuckim jest bardzo ciężka” – powiedział we wczorajszym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky. Z kolei z komunikatu Sztabu Generalnego SZ Ukrainy wynika, że w ciągu ostatniej doby na dwóch wspomnianych odcinkach miało miejsce ponad 30 większych ataków przeciwnika.

W nocy z soboty na niedzielę siły rosyjskie ostrzelały szereg miejscowości, w tym m.in. Zaporoże, gdzie w wyniku serii ataków na dzielnice mieszkalne zginęło co najmniej 17 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Jak wynika z informacji ukraińskich służb wywiadowczych, przedstawiciele władz okupacyjnych w Nowej Kachowce ewakuują swoje rodziny na terytorium Krymu. Ma to związek z trwającą ofensywa ukraińskiej armii i spodziewanymi działaniami mającymi na celu zajęcie w nabjliższym czasie większości terenów na zachód od Dniepru. Takie same działania są prowadzone w Swatowym i Starobielsku.

Według komunikatu Ministerstwa Obrony Ukrainy, straty osobowe po stronie rosyjskiej przewyższyły 62 tys. zabitych.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Zelensky: Putin zrobi wszystko, by wciągnąć Białoruś do wojny

Zdaniem prezydenta Ukrainy, Rosja będzie dążyć do włączenia Białorusi i jej armii do aktywnych działań …