sobota, 20 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Załużny: operacja obronna przebiega zgodnie z planem
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Załużny: operacja obronna przebiega zgodnie z planem

Share Button

Według generała Walerija Załużnego, Rosjanie nie mogą liczyć na sukcesy na polu bitwy, niezależnie od zaangażowania większej liczby żołnierzy i sprzętu.

„Pomimo absolutnej przewagi ogniowej, zwiększenia liczby wojsk i ataków, w tym z udziałem mobilizowanych, przeciwnik nie odnosi sukcesów. Dzięki męstwu i profesjonalizmowi ukraińskich żołnierzy i oficerów, nasze rubieże obrony pozostają niezmiennymi, a operacja obronna przebiega zgodnie z planem” – powiedział Załużny w rozmowie z przewodniczącym Komitetu Szefów Sztabów USA, generałem Markiem Milly.

Jak wynika z komunikatu prasowego opublikowanego po rozmowie, siły ukraińskie koncentrują się obecnie na wyzwoleniu okupowanych terenów, niedopuszczeniu do zajęcia przez przeciwnika nowych terenów, jak również na zabezpieczeniu obiektów infrastruktury krytycznej przed atakami z powietrza, a także szkoleniu rezerw dla prowadzenia dalszych działań bojowych.

Zgodnie z niedzielnym komunikatem Sztabu Generalnego Ukrainy, siły rosyjskie pod Chersoniem przygotowują się do wycofania artylerii na wschodni brzeg Dniepru.

Na podstawie: pravda.com.ua, mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …