poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG: Podaj rękę Ukrainie
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG: Podaj rękę Ukrainie

Share Button

We wrześniu Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada będzie obchodzić 7 rocznicę utworzenia pod hasłem ,,Zjednoczeni dla Pokoju”.  Wierzymy, że to właściwy czas

i miejsce, aby wspólnie z naszymi przyjaciółmi okazać zdecydowane wsparcie dla żołnierzy Ukraińskich rannych podczas trwającej wojny z rosyjskim agresorem. 

Los tych żołnierzy i ich rodzin jest dramatyczny, a każdy dzień wypełnia ból i walka
o powrót do normalności, do życia bez cierpienia. W związku z tym LITPOLUKRBRIG przy wsparciu Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego organizuje zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane  między innymi na rehabilitację, leczenie oraz protezy dla rannych żołnierzy Ukraińskich. Jeśli wspólnie z nami chciałbyś wesprzeć ten szczytny cel, możesz przekazać środki pieniężne na jedno z  podanych kont:

Caritas Ordynariatu Polowego WP
ul. Długa 13/15, 00 – 238 Warszawa

Tytułem: “UNITED FOR PEACE”

PLN  94 1240 1037 1111 0010 9068 3384

EUR  10 1240 1138 1978 0000 0209 5561

USD  45 1240 6292 1787 0011 1221 1348

Bank Pekao S.A.
Kod SWIFT Bank Pekao SA: PKOP PL PW
Kod BIC Bank Pekao SA: PKOP PL PW
IBAN Bank Pekao SA: PL + pełny numer rachunku
Identyfikator: 1240

Zbiórka trwa do 30 października, 2022 r.

Wszelkie informacje dotyczące zbiórki proszę kierować na adres e-mail:  UnitedForPeace@ron.mil.pl

Jednym z wydarzeń wspierających zbiórkę będzie Międzynarodowy Koncert Charytatywny ,,United for Peace” pod patronatem honorowym Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Polski Mariusza BŁASZCZAKA oraz Ministra Obrony Narodowej Litwy Arvydasa ANUŠAUSKASA. W tak wspaniałej inicjatywie swoim patronatem wspierają nas również władze lokalne Lubelszczyzny w osobach Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka.

Koncert odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w Filharmonii Lubelskiej,  a specjalnie wyselekcjonowany repertuar zaprezentują orkiestry Wojsk Lądowych z Litwy i Polski oraz zespół TARAKA, który zaśpiewa obecnie jedną z najpopularniejszych piosenek „Podaj rękę Ukrainie”.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Filharmonii udział w koncercie jest możliwy tylko po skontaktowaniu się z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych:: https://pl-pl.facebook.com/mnbhq/  i otrzymaniu potwierdzenia. Dodatkowo, wydarzenie można będzie śledzić na żywo poprzez profil FACEBOOK LITPOLUKRBRIG.

,,Zjednoczeni razem możemy uczynić wiele dobrego”

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …