niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Rosja przerzuca na front nowy korpus
Porzucone rosyjskie czołgi T-80U z 4 Gwardyjskiej Dywizji Pancernej/fot. twitter.com
Porzucone rosyjskie czołgi T-80U z 4 Gwardyjskiej Dywizji Pancernej/fot. twitter.com

Rosja przerzuca na front nowy korpus

Share Button

Nowo sformowana jednostka to 3 Korpus Armijny, a informacje o jego transporcie w stronę granicy z Ukrainą pojawiły się w mediach społecznościowych.

Na opublikowanych materiałach pojawiły się m.in. czołgi T-80BW oraz T-90M, jak również zestawy rakietowe Buk, które miały byż transportowane z obwodu niżnenowogrodzkiego do obwodu rostowskiego w pobliżu granicy z Ukrainą, a dokładniej z obwodem donieckim. O tych ruchach informował m.in. rosyjski zespół analityków CIT (Conflict Inteligence Team).

Zdaniem ukraińskich komentatorów, może chodzić o przerzut na linię frontu całości lub tej części sił 3 Korpusu, które osiągnęły już gotowość do działań. O formowaniu tej jednostki donosił kilka tygodni temu ukraiński wywiad wojskowy: ma ono składać się przede wszystkim z ochotników.

Równocześnie, w wielu rosyjskich obwodach trwa formowanie batalionów ochotniczych, choć jak na razie akcja ta przebiega wolniej, niż początkowo zakładano.

Za najbardziej prawdopodobne miejsca, w których może zostać użyta jednostka wskazuje się linię frontu w obwodach donieckim i zaporoskim lub w pobliżu Chersonia. W tym ostatnim miejscu jest oczekiwana od dłuższego czasu ukraińska kontrofensywa.

Na podstawie: mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …