sobota, 9 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina otrzymała kolejne dostawy broni
Lotnisko w Hostomelu /fot. twitter.com/DefenceU
Lotnisko w Hostomelu /fot. twitter.com/DefenceU

Ukraina otrzymała kolejne dostawy broni

Share Button

Dostawy obejmują już nie tylko lekką broń przeciwlotniczą i przeciwpancerną, ale także czołgi, artylerię i inne wyposażenie

W piątek, 8 kwietnia 2022 pojawiły się informacje o dostawie 20 pojazdów MRAP typu Bushmaster z Australii. Z kolei Wielka Brytania przekazała Ukrainie pojazdy MRAP typu Mastiff.

Mniej więcej dwa tygodnie temu ze Słowacji na Ukrainę dotarły wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych S-300. Słowacja przekazała Ukrainie także armatohaubice Zuzana o kalibrze 155mm. Z kolei na początku kwietnia pojawiły się informacje o dostawach czołgów typu T-72, bojowych wozów piechoty BMP-1 i armatohaubic 2S1 Goździk z Czech.

Według doniesień ukraińskich mediów, takie dostawy realizuje także Polska, która miała przekazać Ukrainie m.in. czołgi T-72, a według niektórych źródeł także wyrzutnie BM-21 Grad. Niepotwierdzone doniesienia mówią także o przekazaniu Ukrainie przez Wielką Brytanię pocisków przeciwokrętowych „Harpoon”.

Według ocen Pentagonu, dotąd na Ukrainę trafiło 60 tys. pocisków przeciwpancernych i 25 tys. pocisków przeciwlotniczych różnych typów.

Na podstawie: pravda.com.ua, mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. sejm.gov.pl

Nowy marszałek Sejmu przeprowadził rozmowę z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

Rozmowa szymona Hołowni i Rusłana Stefanczuka odbyła się za pośrednictwem Interetu. „To co stało się …