niedziela, 25 wrzesień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina rozbuduje zabezpieczenia na granicy z Rosją i Białorusią
Fot. defence-ua.com
Fot. defence-ua.com

Ukraina rozbuduje zabezpieczenia na granicy z Rosją i Białorusią

Share Button

Działania związane z budową dodatkowych zabezpieczeń mają być realizowane w latach 2022-23.

O planach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował jego szef, Denis Monastyrski podczas inspekcji odcinka granicy rosyjsko-ukraińskiej w obwodzie ługańskim. „Obecnie jest inaczej niż 8 lat temu. Państwo dokłada wszelkich starań aby zabezpieczyć odcinki granic z Rosją i Białorusią. W przyszłym roku będzie miała miejsce „Wielka budowa granicy”. To będą zabezpieczenia inżynieryjne i nowa, „inteligenta” granica, która da możliwość w 100% kontrolować sytuację na granicach. Poza tym, MSW zwróci uwagę na to, by zapewnić godne warunki służby dla funkcjonariuszy, w tym płace” – powiedział Monastyrski.

Nowo budowany system ma mieć możliwości ostrzegania i przeciwdziałania działaniom ofensywnym, dywersji oraz nielegalnej imigracji i przemytowi. Koszt prac na granicach z Rosją i Białorusią ma wynieść 17 miliardów hrywien, a środki na ten cel mają być zabezpieczone w budżecie Służby Granicznej Ukrainy na 2022 rok. Obecnie trwają prace nad zwiększeniem szczelności granicy w obwodzie charkowskim, w przyszłym roku mają one objąć także dodatkowe prace inżynieryjne w obwodach ługańskim i sumskim.

Ukraińskie MSW bierze pod uwagę zwiększenie napięć na granicy północnej i wschodniej także w związku z kryzysem migracyjnym na granicach Polski, Litwy i Łotwy.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Władimir Putin i Siergiej Szojgu / fot. kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58648238

Rosja: częściowa mobilizacja to przyznanie się do porażki przez Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił dziś częściową mobilizację w Rosji z powodu trwającej wojny w …