poniedziałek, 2 Sierpień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / PKP rozbuduje infrastrukturę kolejową przy granicy z Ukrainą
Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

PKP rozbuduje infrastrukturę kolejową przy granicy z Ukrainą

Share Button

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają rozbudować linię kolejową Hurko-Krówniki, znajdującą się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej i przejścia granicznego Medyka-Mostistka II.

Prace mają obejmować m.in. przebudowę torów, rozjazdów i innych obiektów infrastruktury kolejowej, w tym przejazdu kolejowo-drogowego. Łączna wartość ogłoszonego przetargu to 26 mln złotych. Prace są planowane na lata 2022-23.

„Dzięki pracom PLK zwiększy się poziom bezpieczeństwa w obsłudze towarów. Będzie większa przepustowość tras i sprawniejsza obsługa pociągów towarowych. Wzrost dostępności przejścia granicznego Medyka – Mostiska II istotnie wpłynie na rozwój współpracy gospodarczej w regionie” – czytamy w oświadczeniu PKP PLK.

Linie kolejowe, które mają zostać poddane modernizacji – 120 i 123 (szerokotorowa) służą do obsługi spedycji krajowej i międzynarodowej oraz przeładunku towarów sypkich, węgla, rud żelaza, kruszywa, itp.

W latach 2016-2020 były już realizowane prace modernizacyjne przejścia kolejowego w Medyce o wartości 64 mln złotych. W ich ramach przebudowano 17 km torów, 62 rozjazdy, sieć trakcyjną i urządzenia sterujące ruchem.

Na podstawie: przemysl.naszemiasto.pl, rynekkolejowy.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Ukraina: prawna wojna o język

Prawo wydaje się być niematerialnym w swojej treści. Czy powinno ono raczej ustalać stan faktyczny, …