piątek, 25 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Rosyjski okręt patrolowy namierzony w pobliżu Odessy
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Rosyjski okręt patrolowy namierzony w pobliżu Odessy

Share Button

Ukraińskie służby graniczne poinformowały o zarejestrowaniu obecności rosyjskiej korwety „Pawło Derżawin” w odległości 19 mil morskich od Czarnomorska, niedaleko od portu w Odessie.

Informację o ujawnieniu rosyjskiej jednostki przekazała służba prasowa Morskiego Oddziału Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy. Jednostka, po zidentyfikowaniu się przy pomocy komunikacji radiowej odeszła w kierunku Półwyspu Krymskiego.

Obecność rosyjskiej jednostki pozostającej w służbie w rosyjskich służbach granicznych jest wiązana z wyjściem z portu w Odessie amerykańskiego okrętu Straży Przybrzeżnej USCG „Hamilton”, który przebywał z wizytą na Ukrainie przez ostatnie kilka dni (8-11 maja). Na jego pokładzie odbyły się m.in. ćwiczenia żołnierzy ukraińskich sił specjalnych z 73 Centrum Morskich Operacji Specjalnych.

Do końca maja 2021 roku Siły Morskie Ukrainy mają otrzymać z USA dwa kolejne kutry patrolowe typu „Island”, wcześniej pozostające w służbie w amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. Dwie takie jednostki trafiły już na Ukrainę.

Na podstawie: pravda.com.ua, mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pl.wikipedia.org

Polski Sejm przyjął uchwałę ws. Nord Stream 2

15 czerwca 2021 roku izba niższa polskiego parlamentu przyjęła uchwałę wzywającą rządy krajów UE i …