czwartek, 25 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy: szczepionka już w drodze
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

Prezydent Ukrainy: szczepionka już w drodze

Share Button

Wołodymyr Zelensky poinformował, że pierwsze szczepionki na COVID-19 są już w drodze na Ukrainę. Nie wskazał przy tym dokładnego terminu dostawy preparatów ani daty początku szczepień.

„Nie chcę mówić kiedy przybędzie (…) szczepionki wyjechały już z fabryki w kierunku naszego kraju” – powiedział Wołodymyr Zelensky podczas rozmowy z dziennikarzami w czasie konferencji „Ukraina 30. Infrastruktura”.

Wiadomo, że w najbliższym czasie na Ukrainę ma trafić 500 tys. dawek szczepionki AstraZeneca. Zaawansowane są także rozmowy na temat dostaw szczepionek Pfizer. Z kolei minister ochrony zdrowia Ukrainy Maksym Stepanow podczas trwającej wizyty w Indiach prowadzi rozmowy na temat dodatkowych szczepionki NovaVax w liczbie 5 mln dawek. Dostawy powinny rozpocząć się w lipcu 2021 roku.

W ciągu ostatniej doby zanotowano 3206 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 na Ukrainie, zmarły 53 osoby. Tym samym liczba ofiar epidemii wyniosła 25156 osób. Najwięcej nowych przypadków zanotowano w obwodach iwanofrankiwskim, winnickim i żytomierskim.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …