czwartek, 7 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina: spada liczba nowych zakażeń COVID-19
Fot. DSNS
Fot. DSNS

Ukraina: spada liczba nowych zakażeń COVID-19

Share Button

26 maja na Ukrainie na COVID-19 zachorowało 321 osób, 14 zmarło, a 420 pacjentów wyzdrowiało – poinformował minister zdrowia Ukrainy, Maksym Stepanow.

„To już drugi dzień z rzędu, gdy liczba osób, które zachorowały jest mniejsza, niż osób, które w danym dniu wyzdrowiały” – powiedział minister ochrony zdrowia Ukrainy podczas konferencji prasowej. Najwięcej nowych wypadków odnotowano w obwodach czerniowieckim (43), równieńskim (39) i w Kijowie (29).

W ciągu ostatniej doby nie zanotowano nowych wypadków zachorowań w pięciu obwodach Ukrainy: połtawskim, mikołajewskim, donieckim, sumskim i chersońskim.

W związku z przygasaniem pandemii na Ukrainie trwa proces znoszenia części zakazów wprowadzonych w marcu br. Od 30 maja w Kijowie będą otwarte centra handlowe (z zachowaniem reżimu sanitarnego dotyczącego zasłaniania twarzy oraz liczby osób na danej powierzchni), zwiększona będzie także liczba osób, które będą mogły podróżować środkami komunikacji publicznej, w tym metrem, które wróciło do pracy 25 maja.

Łącznie na Ukrainie od początku pandemii zanotowano 21905 wypadków zarażenia koronawirusem. Zmarło 658 osób.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydenci Polski i Ukrainy przeprowadzili rozmowę telefoniczną z okazji święta 11 listopada

Prezydent Ukrainy złożył Polsce i Polakom życzenia z okazji Dnia Niepodległości „Jestem wdzięczny za to, …