poniedziałek, 4 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Piesze przejście graniczne w Medyce ponownie otwarte
Fot. strazgraniczna.pl
Fot. strazgraniczna.pl

Piesze przejście graniczne w Medyce ponownie otwarte

Share Button

W sobotę o północy pracę wznowiło piesze przejście graniczne na granicy polsko-ukraińskiej Medyka-Szegini. Do godziny 8.00 16 maja granicę pokonało ok. 400 osób.

To jedyne przejście na granicy Polski i Ukrainy, które umożliwia ruch pieszy, aktualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego tj. pomiarów temperatury. Jak na razie odprawy są ograniczone tylko do ruchu pieszego, drogowa część przejścia pozostaje zamknięta.

Osoby wjeżdżające na Ukrainę, podobnie jak w przypadku wjazdu do Polski, muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę. Wjazd na terytorium Ukrainy jest nadal zabroniony dla cudzoziemców i osób bez obywatelstwa. Ruch w drugą stronę odbywa się bez ograniczeń, przy obowiązujących nadal zasadach wjazdu i kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski.

Na granicy polsko-ukraińskiej, poza pieszym przejściem w Medyce pracują nadal przejścia drogowe Dorohusk-Jagodin, Hrebenne-Rawa Ruska i Korczowa-Krakowiec. Ruch jest ograniczony do pojazdów ciężarowych i samochodów, zamknięte pozostają połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze.

Na podstawie: dpsu.gov.ua, bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …