poniedziałek, 24 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Prystajko: Ukraina pozwoli na wyjazd pracowników sezonowych
Fot. twitter.com/mfa_ua
Fot. twitter.com/mfa_ua

Prystajko: Ukraina pozwoli na wyjazd pracowników sezonowych

Share Button

Według wicepremiera ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Wadyma Prystajko, w najbliższym czasie z Ukrainy będą mogły wyjechać  tysiące osób pracujących sezonowo za granicą.

„Mowa jest o tysiącach ludzi, którzy będą mogli podjąć pracę, mówimy też o setkach rejsów, jakie będą realizować nasze linie lotnicze aby przewieźć te osoby. Na naszych pracowników oczekują Polska, Niemcy, Czechy i praktycznie wszystkie państwa wokół Ukrainy” – powiedział wicepremier podczas konferencji prasowej. Dodał, że do władz Ukrainy zwróciło się już kilka rządów innych państw, które wskazują, że na pracowników z Ukrainy czekają miejsca pracy w wielu firmach.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba potwierdził, że do ukraińskich władz napływają zapytania dotyczące pracowników sezonowych, jednak wobec sytuacji epidemiologicznej, wyjazdy za granicę byłyby „nielogiczne”. Przedstawiciele ukraińskich władz zaznaczają jednak, że dalsze kroki zależą od zmian sytuacji epidemiologicznej.

Ocenia się, że pod koniec marca, w związku z zamknięciem granic wyjechało z Polski co najmniej kilkadziesiąt tysięcy pracowników z Ukrainy. Z kolei dla pozostających w Polsce przedłużono wizy pozwalające na pobyt i pracę, bez konieczności wizyt w urzędach. W Polsce pracuje ok. 1-1,5 mln obywateli Ukrainy.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. globalnews.ca

Kanada wysłała dodatkowych żołnierzy na Ukrainę

W najbliższym tygodniu mają odbyć się liczne spotkania i konsultacje przedstawicieli krajów zachodnich, w tym …