wtorek, 6 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ukraiński rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19
Fot. kmu.gov.ua,
Fot. kmu.gov.ua,

Ukraiński rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19

Share Button

Od 1 kwietnia zaczynają obowiązywać nowe zasady kwarantanny związane z epidemią koronawirusa na Ukrainie. Potrwać mają co najmniej do 24 kwietnia br.

Zgodnie z komunikatem Gabinetu Ministrów Ukrainy, zabronione jest przebywanie w miejscach publicznych bez masek, jak również gromadzenie się w grupach większych niż 2 osoby (z wyjątkiem przypadków wynikających z wykonywanej pracy lub np. opieki nad dziećmi). Osoby poniżej 16 roku życia nie mogą przebywać w miejscach publicznych bez opieki dorosłych. Zabronione jest także odwiedzanie parków, skwerów i innych podobnych miejsc, w tym placów zabaw.

Wskazano także zasady przymusowej hospitalizacji osób, które mają symptomy lub stwierdzone zachorowanie na COVID-19, jeśli osoby te odmawiają dobrowolnego przebywania we wskazanych placówkach ochrony zdrowia.

W ostatnich dniach na Ukrainę dotarły kolejne transporty środków ochronnych, respiratorów i testów na obecność koronawirusa z Chin oraz Korei Południowej.

Jak na razie na Ukrainie na COVID-19 zachorowało 669 osób (24 nowe zachorowania stwierdzono 1 kwietnia). 17 osób zmarło.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. premier.gov.pl

Premier RP złożył wizytę w Kijowie

W sobotę, 26 listopada 2022r., w stolicy Ukrainy obok Mateusza Morawieckiego pojawiła się także premier …