czwartek, 25 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Premier Ukrainy: kwarantanna do 11 maja
Fot. kmu.gov.ua
Fot. kmu.gov.ua

Premier Ukrainy: kwarantanna do 11 maja

Share Button

Denis Szmigal ogłosił, że kwarantanna na Ukrainie i związane z nią ograniczenia pozostaną w mocy co najmniej do 11 maja. Część zakazów pozostanie w mocy także po tej dacie.

„Według oceny Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, oczekujemy jeszcze dwa okresy wzrostów zachorowań: pod koniec kwietnia oraz między 3 a 8 maja. Dlatego kwarantanna zostaje przedłużona do 11 maja” – powiedział ukraiński premier. Dodał, że jest planowane złagodzenie części ograniczeń, wobec tego, że epidemia na Ukrainie przebiega według dość „pozytywnego” scenariusza, co nie znaczy, że nie będzie jeszcze wzrostów zachorowań.

„Będziemy musieli się nauczyć żyć w warunkach „nowego” świata i nowych społecznych ograniczeń” – dodał Denis Szmigal, wskazując, że biorąc pod uwagę opinie WHO i doświadczenia krajów, które mają za sobą więcej etapów epidemii, wiadomo, że w najbliższym czasie nie uda się całkowicie zwalczyć koronawirusa.

Zmiany, jakie mają zostać wdrożone po 11 maja będą miały na celu przede wszystkim rozwój gospodarczy i poszukiwaniem „balansu pomiędzy kwarantanną a pracą poszczególnych sektorów gospodarki”.

Dotąd na Ukrainie zanotowano 6592 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego 467 w ciągu ostatniej doby. 174 osoby zmarły. Wykonano także 67 tys. testów na obecność koronawirusa.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …