niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie
Джерело: konkurent.in.ua
Джерело: konkurent.in.ua

Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie

Share Button

Dwoje mieszkańców Lwowa prowadziło działalność polegającą na fałszowaniu polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy, a gdy proceder ten został wykryty, zaczęli oni kierować groźby pod adresem pracowników Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. W sprawie toczy się śledztwo prowadzone przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledztwa, podejrzani zajmowali się fałszowaniem „Kart Polaka” na podstawie fałszywych dokumentów, które miały poświadczać udział w działalności organizacji polskich mniejszości narodowych. Sprawę nagłośnili przedstawiciele lokalnych mediów. Funkcjonariusze SBU przeprowadzili przeszukania w mieszkaniach podejrzanych, gdzie zarekwirowano m.in. komputer zawierający dowody działania polegającego na wysyłaniu gróźb do pracowników polskiego konsulatu.

Według dziennikarzy „Portalu lwowskiego”, powołującego się na źródła w prokuraturze, przeszukania odbyły się w mieszkaniu zajmowanym przez rodzinę – matkę i syna. Groźby miały być kierowane za pośrednictwem poczty elektronicznej zarejestrowanej na nazwisko dziennikarza Romana Górskiego, który wcześniej opublikował artykuł o osobach zajmujących się procederem tworzenia fałszywej dokumentacji na potrzeby wyrobienia „Karty Polaka”. Wcześniej dziennikarz sam miał otrzymywać listy z pogróżkami.

Nа podstawie: facebook.com/SBULviv, portal.lviv.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …