czwartek, 29 Lipiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińska Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwa dziennikarza Pawła Szeremeta
Фото: mvs.gov.ua
Фото: mvs.gov.ua

Ukraińska Policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwa dziennikarza Pawła Szeremeta

Share Button

12 grudnia br. Policja zatrzymała na polecenie Prokuratury Generalnej osoby podejrzewane o udział w zabójstwie dziennikarza Pawła Szeremeta – poinformował na Facebooku szef MSW Ukrainy, Arsen Awakow.

„To rezultat trudnej pracy najlepszych fachowców i ważny krok do pełnego wyjaśnienia tej sprawy” – napisał Awakow. Jak wynika z przedstawionych danych, o udział w zabójstwie podejrzani są sanitariuszka jednego z batalionów Wojsk Powietrznodesantowych, Jana Duhar, lekarz i wolontariuszka Julia Kuzmenko, ochotnicy ATO – Władysław i Inna Hrycenko oraz weteran ATO, Andrij Antonenko.

Według zastępcy szefa ukraińskiej Policji, Jewhena Kowala, w ramach śledztwa wykonano kolosalną pracę: m.in. przesłuchano już ponad 3700 osób, wykonano 47 ekspertyzn i przeszukano 577 budynków. Według jednej z przyjętych wersji śledztwa, motywem działania zamachowców miało być dążenie do destabilizacji sytuacji wewnętrznej kraju na bazie niepokojów związanych z zabójstwem znanej osoby. Inne wersje zakładają m.in. pomyłkę oraz związek motywu z działalnością dziennikarską Szeremety.

Dziennikarz „Ukraińskiej Prawdy” Pawło Szeremeta zginął w wybuchu ładunku umieszczone w samochodzie 20 lipca 2016 roku. Do zamachu doszło w ścisłym centrum Kijowa.

Na podstawie: mvs.gov.ua, facebook.com/arsen.avakov.1, facebook.com/andrew.antonenko, novynarnia.com

Share Button

Czytaj również

Fot. facebook.com/NavalSOFCenter

Sea Breeze-21: ćwiczenia polskich i ukraińskich specjalsów na Morzu Czarnym

W ramach trwających nad Morzem Czarnym ćwiczeń Sea Breeze 2021 odbyły się wspólne ćwiczenia żołnierzy …