czwartek, 17 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Sondażowe wyniki wyborów na Ukrainie: 5 partii w nowym parlamencie
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Sondażowe wyniki wyborów na Ukrainie: 5 partii w nowym parlamencie

Share Button

Według sondażowych wyników, partia „Sługa Narodu” wygrała wybory do Rady Najwyższej Ukrainy zdobywając 43,9% głosów.

Drugie miejsce według sondażu zajęła formacja „Platforma Opozycyja – Za życie”, kierowana przez Wiktora Medwedczuka, zdobywając 11,5% głosów. Na trzecim miejscu uplasowała się „Europejska Solidarność” – formacja b. prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko z wynikiem 8,9%. Do Rady Najwyższej wejdą także „Batkiwszczyna” Julii Tymoszenko z poparciem na poziomie 7,6% i „Hołos” Światosława Wakarczuka z wynikiem 6,3%.

Z kolei według danych z 22.00 czasu ukraińskiego, „Sługa Narodu” otrzymuje 44,2% głosów, „Za życie” – 11,4%, „Europejska Solidarność” – 8,8%, „Batkiwszczyna” – 7,4% i „Hołos” – 6,5%.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky komentując wyniki wyborów stwierdził, że otwartym pozostaje „zaproszenie do rozmowy” dla Światosława Wakarczuka, lidera partii „Hołos”. Wcześniej Zelensky zwracał uwagę, że premierem powinna zostać osoba, która nie sprawowała jeszcze takiej funkcji.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. Gaz system

Berlin: Ukraina powinna pozostać krajem tranzytowym dla gazu z Rosji

Według rzecznika niemieckiego rządu miejsce Ukrainy jako kraju tranzytowego ma pozostać niezagrożone także po uruchomieniu …