niedziela, 4 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Litewscy i ukraińscy oficerowie gratulują swoim polskim kolegom z okazji Święta Niepodległości
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Litewscy i ukraińscy oficerowie gratulują swoim polskim kolegom z okazji Święta Niepodległości

Share Button

Uroczystość z okazji 100-lecia niepodległości Polski odbyła się w na terenie dowództwa LITPOLUKRBRIG z udziałem personelu litewskiego, polskiego i ukraińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą zbiórką pod dowództwem pułkownika Dmytro Bratiszko, dowódcy LITPOLUKRBRIG. Pułkownik Bratiszko zwrócił się do zebranych, przypominając o znaczeniu przywrócenia Niepodległości Polski i pogratulował wszystkim Polakom z okazji tego święta. “Marszałek Józef Piłsudski powiedział kiedyś, że niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze, jest nie tylko wartościowa, ale i droga. To powiedzenie odnosi się do każdego kraju i każdego narodu. Dlatego doceniamy, że litewscy, polscy i ukraińscy żołnierze mają dziś okazję być „Zjednoczeni dla Pokoju” – powiedział pułkownik Bratiszko.

W imieniu najwyższego politycznego i wojskowego kierownictwa Polski pułkownik Michał Małyska odznaczył najlepszych polskich żołnierzy medalami i wyróżnieniami. Po zbiórce wszyscy udali się do sali odpraw, aby zapoznać się z prelekcją na temat historii Polski, autorstwa kapitan Dominiki Skrzypczak.

„To bardzo ważne, że oddaliśmy się całkowicie atmosferze wspaniałej przeszłości i pamiętaliśmy, jak niepodległość została utracona i przywrócona. To lekcja do przerobienia, że nasza jedność – jedność sąsiednich krajów – wzmacnia nas” – podsumował pułkownik Michał Małyska.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

DSC09894 DSC09933

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …