poniedziałek, 14 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Pawło Rozenko i Piotr Gliński oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej
Фото: facebook.com/mkidn
Фото: facebook.com/mkidn

Pawło Rozenko i Piotr Gliński oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Share Button

9 czerwca w Charkowie wicepremierzy Polski i Ukrainy Pawło Rozenko i Piotr Gliński wzięli udział w uroczystości poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, składając kwiaty pod pomnikiem ofiar totalitaryzmu.

„Celem zbrodni katyńskiej było zabicie nie tylko naszych braci, ojców i dziadów, ale także zabójstwo Polski (…) jesteśmy tutaj, aby powiedzieć światu, że to zabójstwo nie udało się” – powiedział podczas swojego wystąpienia podczas uroczystości Piotr Gliński.

Z kolei wicepremier Rozenko stwierdził, że pomiędzy Polską a Ukrainą nie ma takich spraw, których nie można byłoby rozwiązać drogą dialogu. „Możemy stwierdzić z pewnością, że strategiczne partnerstwo między Polską a Ukrainą działa i nie ma dla niego alternatywy” – powiedział Rozenko. Dodał, że wobec aktualnych zagrożeń celowym jest rozpoczęcie kolejnego etapu budowania wzajemnych relacji i współpracy, także w sferze dialogu historycznego.

Nа podstawie: kmu.gov.ua, facebook.com/mkidn, kharkivoda.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Ukraina wzmacnia ochronę granicy z Białorusią

Do działań na odcinku granicy ukraińsko-białoruskiej zostały skierowane dodatkowe jednostki Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy, w …