wtorek, 28 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraiński historyk otrzymał nagrodę im. Iwana Wyhowskiego
Джерело: facebook.com/StudiumUW
Джерело: facebook.com/StudiumUW

Ukraiński historyk otrzymał nagrodę im. Iwana Wyhowskiego

Share Button

22 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się uroczystości związane z wręczeniem nagrody im. Iwana Wyhowskiego, którą w tym roku otrzymał ukraiński historyk, Ihor Iliuszyn – informuje portal naszeslowo.pl.

Nagroda im. Iwana Wyhowskiego pod patronatem Prezydenta RP ma na celu uznanie zasług obywateli Ukrainy dla rozwoju nauki, kultury i życia społecznego, budowy demokratycznego pańtwa, jak w również wkład w badania nad historycznymi, współczesnymi i przyszłymi relacjami pomiędzy Ukrainą a Polską i Europą.

Tegoroczny laureat, Ihor Iliuszyn jest doktorem nauk historycznych, profesorem i kierownikiem katedry stosunków międzynarodowych Kijowskiego Uniwersytetu Slawistycznego. Specjalizuje się w najnowszej historii Ukrainy. Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych, poświęconych m.in. relacjom polsko-ukraińskim w okresie międzywojennym, w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

W ramach otrzymanej nagrody Ihor Iliuszyn otrzymał także możliwość rocznego pobytu na jednym z sześciu polskich uniwersytetów, gdzie może pracować w archiwach, występować z wykładami i badaniami naukowymi.

Na podstawie: nasze-slowo.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …