sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / UKROBRONOPROM: dezinformacja ws. zakupu BMP-1 w Polsce
Fot. defence-blog.com
Fot. defence-blog.com

UKROBRONOPROM: dezinformacja ws. zakupu BMP-1 w Polsce

Share Button

Ukraiński koncern UKROBRONOPROM w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej stwierdza, że informacje portalu „Nowoje Wriemia” ws. zakupu w Polsce bojowych wozów piechoty BMP-1AK zawierają kłamstwa i są dezinformacją.

Według firmy, wozy zostały zakupione na terytorium UE w licencjonowanych firmach. Wszystkie podzespoły przeszły remonty i testy funkcjonowania zgodnie z normami technicznymi ISO obowiązującymi w UE, a ich jakość jest potwierdzona odpowiednimi dokumentami i kilkuletnią gwarancją.

Ponadto, przedstawiciele koncernu twierdzą, że proponowali redakcji portalu zamieszczenie sprostowania, co jednak nie spotkało się z zainteresowaniem, wobec czego UKROBRONOPROM planuje skierowanie sprawy do sądu, jako że w ocenie koncernu publikacja „jest dywersją przeciwko zdolnościom obronnym państwa oraz uderza w reputację Koncernu i jego zagranicznych partnerów”.

Według autorów tekstu na portalu nv.ua, wozy zakupione przez polską firmę Wtórplast w liczbie ok. 200 sztuk w cenie za ok. 20 tys. euro zostały następnie sprzedane Ukrainie za kwotę ponad 200 tys. euro. Rzekomym beneficjentem transakcji miał być deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, Serhij Paszyński.

Na podstawie: defence-ua.com,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …