czwartek, 13 czerwiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / „Fejkowy” napad polskich falangistów w Samborze
2

„Fejkowy” napad polskich falangistów w Samborze

Share Button

Policja w Samborze (obwód lwowski) sprostowała informacje ws. rzekomej napaści członków organizacji „Falanga”, którzy mieli pobić starszego człowieka w centrum miasta.

Na stronie pod nazwą „Sambor” na Facebooku, piszącej o rzekomych wydarzeniach w mieście 22 marca pojawiła się informacja o tym, jakoby przedstawiciele polskiej organizacji „Falanga” pobili w centrum miasta starszego człowieka, który zajmował się handlem. Samborska komenda Policji sprostowała te informacje i wyjaśniła, że człowiek, który został przedstawiony na fotografii jako leżąca na ziemi ofiara pobicia w rzeczywistości był pod wpływem alkoholu i został sforografowany ponad tydzień temu.

W „fejkowej” informacji mowa jest o tym, jakoby młodzi ludzie ubrani w koszulki z symboliką Armii Krakowej pobili starszego człowieka sprzedającego jabłka w centrum miasta. „Według świadków, grupa młodych mężczyzn miała pobić go, gdy zwrócił im uwagę by nie posługwali się słowami „k***a” na ukraińskim terytorium (…) jeden z mężczyzn krzyknął „Lwów nasz”, po czym wszyscy trzej zaczęli bić starszego człowieka. W ciągu kilku sekund ten upadł na ziemię. Napastnicy oddalili się w nieznanym kierunku. W sprawie trwa śledztwo. Jak się okazało, Polacy byli członkami skrajnie radykalnej organizacji Falanga” – napisano na wspomnianym profilu na Facebooku.

W samborskiej Policji wyjaśniono dziennikarzom polukr.net, że historia jest całkowicie zmyślona. „Do nas żadne zgłoszenie o takim wydarzeniu nie nadeszło i nie jest pan pierwszym telefonującym do nas w tej sprawie. Komuś nie udał się żart, który postawił na nogi pół miasta. Sprawę wyjaśnialiśmy w zeszłym tygodniu (…) człowiekowi pod wpływem alkoholu udzielono pomocy medycznej” – dowiedzieli się dziennikarze polukr.net w komendzie Policji w Samborze.

Ihor Tymots

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …