sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Micheil Saakaszwili odesłany do Polski
Саакашвілі. Фото Андрій Поліковський
Міхеїл Саакашвілі. Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

Micheil Saakaszwili odesłany do Polski

Share Button

Zatrzymany wczoraj w Kijowie były prezydent Gruzji i były gubernator obwodu odeskiego, Micheil Saakaszwili został odesłany do Polski. Przybył do Warszawy samolotem w czwartek wieczorem.

„12 lutego funkcjonariusze Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy i Służby Migracyjnej oraz Policji zatrzymali Micheila Saakaszwileego i na mocy decyzji odpowiednich organów władzy odesłali go do kraju poprzedniego pobytu. Funkcjonariusze byli zmuszeni bronić się i użyć siły wobec oporu osób z otoczenia Saakaszwilego” – powiedział Oleg Slobodyan, rzecznik Służby Przygranicznej. Przypomniał, że Saakaszwili przybył na Ukrainę nielegalnie 22 września 2017 roku z terytorium Polski, z naruszeniem prawa przekraczając granicę.

„Biorąc pod uwagę fakt, że Micheil Saakaszwili jest mężem obywatelki kraju członkowskiego UE, prośbę strony ukraińskiej o przyjęcie go na terytorium Polski rozpatrzono pozytywnie” – napisano z kolei w oświadczeniu polskiej Straży Granicznej.

Na podstawie: facebook.com/oleh.slobodyan, strazgraniczna.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …