niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Nowy szef polskiego MSZ przeprowadził rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy
Яцек Чапутович. Фото: Tymon Markowski / msz.gov.pl
Яцек Чапутович. Фото: Tymon Markowski / msz.gov.pl

Nowy szef polskiego MSZ przeprowadził rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Share Button

Minister Jacek Czaputowicz, nominowany na stanowisko szefa polskiego MSZ 9 stycznia br. przeprowadził rozmowę telefoniczną z ministrem Pawło Klimkinem, szefem resortu spraw zagranicznych Ukrainy.

Rozmowa odbyła się w środę, 10 stycznia i była poświęcona aktualnym problemom relacji polsko-ukraińskich. Minister Czaputowicz potwierdził wsparcie Polski dla działań na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i podkreślił, że Polska będzie nadal wspierać proeuropejskie dążenia Ukrainy. Wyraził także nadzieję, że sprzeczności dotyczące kwestii historycznych zostaną jak najszybciej rozwiązane.

„Będziemy rozmawiać na temat wzmocnienia strategicznego partnerstwa, w tym także w ramach współpracy na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie Polska przejęła członkostwo (od Ukrainy – przyp. polukr.net). Życzę nam wspólnych sukcesów i zwycięstw” – napisał na twitterze Pawło Klimkin.

Na podstawie: msz.gov.pl, twitter.com/pavloklimkin

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …