sobota, 25 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / W Ługańsku otoczono siedzibę władz LNR
Джерело: znaj.ua
Джерело: znaj.ua

W Ługańsku otoczono siedzibę władz LNR

Share Button

We wtorek rano siedzibę władz tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, zlokalizowaną w centrum Ługańska, znajdującego się obecnie poza kontrolą władz w Kijowie, zaobserwowano grupy uzbrojonych ludzi bez znaków rozpoznawczych i sprzęt wojskowy. Z kolei wczoraj, Igor Płotnicki, lider tzw. LNR, zdymisjonował lokalnego „ministra spraw wewnętrznych”, co najprawdopodobniej spowodowało wystąpienie jego podwładnych przeciwko „prezydentowi” samozwańczej republiki.

„Po długim konflikcie Płotnicki zwolnił z funkcji ministra spraw wewnętrznych LNR Igora Korneta, w związku z rozpoczęciem wobec niego sprawy kryminalnej. Tymczasowo pełniącym obowiązki został naczelnik policji kryminalnej, W. Czerkow” – napisał na Facebooku koordynator grupy Informacyjny Opór, Dmytro Tymczuk. Według niego, bezpośrednio przed swoją dymisją minister Kornet wydał swoim podwładnym rozkaz przejścia w stan podwyższonej gotowości bojowej, co z kolei spowodowało obawy o możliwość zbrojnego przewrotu w otoczeniu Płotnickiego.

Na stronie internetowej tzw. MSW LNR pojawiła się informacja o tym, że w nocy członkowie jednostki podległej ministrowi „zakończyli działalność ukraińskiej grupy dywersyjnej, która próbowała przeniknąć na teren republiki w celu przeprowadzenia aktów dywersyjno-terrorystycznych”. Ponadto, „minister” Kornet dementuje pogłoski o swojej dymisji i informuje o „działalności przedstawicieli władz na szkodę interesów republiki”.

Z kolei na stronie Igora Płotnickiego pojawiło się oświadczenie potwierdzające wczorajsze decyzje ws. dymisje z komentarzem, iż „dzisiejsze wydarzenia pokazują, że była to właściwa decyzja”.

Na podstawie: facebook.com/dmitry.tymchuk, glava-lnr.su, mvdlnr.ru

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …