sobota, 15 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Rozmowa Poroszenko-Tusk nt. zestrzelenia Boeinga 777

Rozmowa Poroszenko-Tusk nt. zestrzelenia Boeinga 777

Share Button

KIJÓW. 21 lipca. UNN. Prezydent Ukrainy omóweł z premierem Polski Donaldem Tuskiem stan międzynarodowych wysiłków w celu przezwyciężenia skutków tragedii samolotu „Malaysian Airlines”.

Donald Tusk poinformował Poroszenkę, że liderzy UE są teraz w stałym kontakcie w celu prowadzenia wielostronnego dialogu na temat aktualnej sytuacji. „Macie absolutną rację nazywając terrorystycznymi działania nielegalnych grup zbrojnych w Donbasie” – powiedział Donald Tusk. Dodał, że działania te będą miały konsekwencje, w tym na szczeblu międzynarodowym.

Polski premier powiedział, że następnym krokiem po posiedzeniu Rady UE 22 lipca może być zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej na szczeblu szefów państw i rządów UE, która będzie prowadzić dalszą koordynację w celu podjęcia bardziej zdecydowanych działań.

Z kolei Poroszenko podkreślił, że Ukraina ma wszystko co potrzeba do prawidłowego międzynarodowego dochodzenia w sprawie przyczyn tragedii i przezwyciężenia jej skutków. Jednak według prezydenta, problemem jest ogromny opór terrorystów, w szczególności fakt, iż przez ponad 96 godzin członkom i ekspertom komisji śledczej odmówiono dostępu do miejsca katastrofy. Terroryści nadal popełniają przestępstwo niszcząc dowody aktu terrorystycznego.

Poroszenko wyraził wdzięczność dla premiera Tuska do solidarności w bardzo trudnym dla Ukrainy okresie. „Ta tragedia połączyła wszystkie narody europejskie” – powiedział prezydent Ukrainy.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1367545-p-poroshenko-d-tusk-teroristi-prodovzhuyut-znischuvati-dokazi-teraktu

Share Button

Czytaj również

Fot. premier.gov.pl

Polska zwołuje spotkanie Grupy V4 wobec działań Rosji

Premier RP Mateusz Morawiecki zainicjował spotkanie krajów Grupy Wyszehradzkiej w związku z działaniami Rosji i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.